Kokių tipų užtrauktukai yra?

 • Striukės, patalynė, aulinukai, kelnės... Kasdieniame gyvenime vargiai išvengsi užtrauktukų . Kadangi jie yra tokie funkcionalūs ir lengvai naudojami, jie dažnai pasirenkami kaip užsegimai.


  Beveik neabejotinai naudosite šį mechanizmą keistam siuvimo projektui. Bet kokių tipų užtrauktukai yra ir kam jie naudingi?


  Šis vadovas skirtas atsakyti į šiuos klausimus ir padėti pasirinkti tinkamą užtrauktuką.


  Kokių tipų užtrauktukai yra?


  Deja, atsakymas į šį klausimą nėra toks aiškus. Daugelis užtrauktukų tipų gali būti klasifikuojami skirtingai. Toliau išvardinsime įvairius veiksnius. Tačiau nesijaudinkite – kai žinote, ką norite, kad jūsų tvirtinimo detalė atitiktų, paieška bus daug lengvesnė, nei atrodo.
 • Dalijami ir nedalomi uždarymai


  Nuimamas užtrauktukas reiškia, kad šonus galima visiškai atskirti. Tai veikia, nes galite atsukti tvirtinimo detales apačioje. Tokio tipo užtrauktuką galite rasti, pavyzdžiui, ant švarkų. Arba galite naudoti nedalomus užtrauktukus. Tai negali būti atsieta ir visada išlaiko abi puses vienoje vietoje. Pavyzdžiui, tokio tipo užtrauktukai naudojami kelnėms, piniginėms ar paklodėms.


  Užtrauktukų tipai pagal ilgį


  Užtrauktukas yra įvairių ilgių. Galite naudoti fiksuoto ilgio kopijas. Jie yra dalijami ir nedalomi.


  Arba galite nusipirkti kiemo prekių (ir begalinių užtrauktukų). Jie yra bet kokio ilgio ir gali būti bet kuriuo metu dar trumpinami. Slankiklį turite užsidėti ir nusiimti patys. Kaip tai veikia, galite sužinoti mūsų užtrauktukų atidarymo vadove. Svarbu pažymėti, kad begalinis užtrauktukas visada yra neatsiejamas.


  Užtrauktukas prisiūtas prie skersinio, todėl slankiklis sustoja apačioje. Arba galite įsigyti kištukų ir jungčių.


  Užsegamo tipo užtrauktuku


  Vienkartinis užsegimas turi tik vieną slankiklį. Tai leidžia atidaryti užtrauktuką viena kryptimi, o uždaryti kita.


  Dviejų krypčių tvirtinimo detalės turi du slankiklius. Šį egzempliorių dažnai rasite su ilgu kailiu. Privalumas yra tas, kad juos galite atidaryti viršuje ir apačioje. Tai ypač naudinga, kai norite pasilenkti arba atsisėsti. Taip kailis taps laisvesnis ant kojų. Tačiau net lagaminai dažnai turi tokius užsegimus.


  Skirtingi takelių tipai


  Be minėtų pertvarų, taip pat galite rinktis iš įvairių tipų bėgių. Bėgis yra užtrauktuko dalis, ant kurios važiuoja slankiklis.


  Spiraliniai užtrauktukai pavadinti dėl spiralių, esančių dviejų dirželių vidinėje pusėje. Jie sukasi skirtingomis kryptimis. Taip jie užklius, kai slankiklis juos sujungs. Nematomi užtrauktukai yra sraigtiniai tvirtinimo elementai, kurie nėra iškart matomi. Dažnai juos galite rasti ant drabužių. Įtvaras yra ypač plonas ir beveik išnyksta už audinio.


  Atvirkštinės ritės užtrauktukuose takeliai yra užtrauktuko vidinėje pusėje. Taigi jis yra gerai paslėptas ir nematomas. Kabės turi didelius plastikinius dantis, kurie pritvirtinami tiesiai prie audinio juostos. Uždaryti jie susijungia. Dantys dažnai yra vizualiai pastebimi. Su metaliniu užsegimu metaliniai dantys susijungia. Tai veikia, nes kaiščių galuose yra mažai šakelių. Šiame kitame lydinyje rasite užtrauktukus. Dėl savo kilnios išvaizdos jis dažnai naudojamas kaip dekoratyvinis elementas.


  Slankiklio tipai

  Slankiklis taip pat turi įtakos užtrauktuko funkcijai. Pavyzdžiui, žinote apverčiamų striukių apverčiamą slankiklį. Rankeną galima uždėti iš abiejų pusių, todėl užtrauktuką galima naudoti iš abiejų pusių – net jei striukės vidus yra išorėje. Kiekvienoje palapinės statytuvo pusėje yra rankena. Palapinę galima atidaryti iš vidaus ir išorės. Kita vertus, palaidi slankikliai neturi jokių rankenų – jie pirmiausia naudojami paklodėms. Taip pat galite gauti įvairių formų ir dydžių slankiklius. Čia reikalingas jūsų asmeninis skonis.


  Kokio tipo užtrauktukas kokiems poreikiams tinka?


  Kaip matote, užtrauktukų tipus galima suskirstyti į skirtingas kategorijas. Prieš perkant svarbu žinoti, kokias funkcijas turi atlikti tvirtinimo detalės.


  Išvaizda taip pat yra svarbus veiksnys. Štai kodėl yra įvairių spalvų užtrauktukai. Tiek medžiaginės juostelės, tiek smeigės gali būti spalvotos ir net dekoruotos cirkoniais. Pavyzdžiui, mūsų parduotuvėje rasite modelių su Relanko efektai, kubo optika ar atspindinčios juostos Taip pat galite rinktis iš skirtingų bėgių pločių.


  Galutinis užtrauktuko pasirinkimas labai priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Tačiau kai kuriems projektams geriau tinka skirtingų tipų užtrauktukai nei kitiems. Mūsų internetinėje parduotuvėje mes padedame jums ieškant tinkamų dangtelių.

Contact us